Egzamin na prawo jazdy po przerwie

Czy przerwa w zdawaniu egzaminu na prawo jazdy powoduje konieczność powtarzania kursu na prawo jazdy­­­­, albo powtarzania egzaminu teoretycznego, jeśli wcześniej był zdawany­­­­­

Całkiem spora grupa z Was wraca do pomysłu ukończenia kursu i zdobycia prawa jazdy.

Konieczność powtarzania egzaminu teoretycznego zależy od tego kiedy był zdawany. Podobnie z kursem na prawo jazdy – część osób, której nie udało zdobyć się prawa jazdy cały kurs musi powtórzyć od początku i to łącznie z badaniem lekarskim, wykonaniem zdjęcia do prawa jazdy oraz wyrobieniem profilu kandydata na kierowcę (PKK).

Jeśli twój kurs nauki jazdy został ukończony po 1 lipca 1998 to jest on ważny bezterminowo. To właśnie wtedy zmieniły się  przepisy i od tej daty kursy nauki jazdy są ważne  bezterminowo. Nie jest ważne, czy do egzaminu przystępowałeś, czy też nie. Liczy się data ukończenia kursu nauki jazdy.

Kurs nauki jazdy zakończony przed tą datą trzeba będzie niestety powtórzyć.

Niezależnie od tego, czy kurs utrzymuje swoją ważność czy też nie – warto jest przypomnieć sobie przepisy i zasady poruszania się po drogach.  Dla tych, którzy kursu powtarzać nie muszą i wystarczy im wykupienie jazd dodatkowych ucieszy informacja, że część szkół nauki jazdy umożliwia odbycie nieodpłatnych wykładów w zamian za wykupienie jazd dodatkowych, teorię możesz też przerobić online z wykorzystaniem przyjaznego e-kursu (np zdamyto.com).

 

Image: