Egzamin na prawo jazdy więcej pytań w testach

Nowe pytania w testach na prawo jazdy miały pojawić się już we wrześniu 2016. Póki co, oficjalna baza nie została jeszcze powiększona, więc nowych pytań należy spodziewać się lada dzień.

Ile pytań w bazie?

Dziś oficjalna baza liczy 2661 pytań egzaminacyjnych w odniesieniu do wszystkich kategorii. Pytania są jawne i można zapoznać się z nimi na stronie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Niestety resort publikuje wszystkie pytania bez podziału na poczszczególne kategorie, nie podaje też klucza odpowiedzi.

Ile będzie nowych pytań?

Informację o zamiarze powiększenia puli pytań stosowanych w testach na prawo jazdy zdobyło zdamyto.com

Ministerstwo zamierza dodać 441 nowych pytań egzaminacyjnych. Najprawdopodobniej pytania zostaną dodawane etapami, tak aby nie wprowadzać za dużego zamieszania zmianą bazy egzaminacyjnej.


Będą nowe pytania w testach na prawo jazdy. Odpowiedź Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

Testy na prawo jazdy będą trudniejsze?

Nie da się jednoznacznie powiedzieć, czy po dodaniu nowych pytań spadnie zdawalność testów na prawo jazdy. Ministerstwo nie zamierza dodawać hurtem wszystkich nowych pytań, więc dodanie kilku nowych nie powinno podnieść stopnia trudniści egzaminów teoretycznych.

Problem mogą mieć Ci, którzy nie aktualizują swoich płytek z testami, lub gdy aktualizacja będzie po prostu niemożliwa. Ci ostatni będą musieli zaopatrzyć się w nowe CD z testami na prawo jazdy. Posiadacze abonamentów zdamyto.com nie muszą wykonywać żadnych dodatkowych czynności. Baza pytań zaktualizowana zostanie automatycznie na poziomie serwera, więc użytkownicy nawet nie zauważą zmiany.

 

Image: