Prawo jazdy kat. B - będą zmiany

Jeśli zdajesz egzamin na prawo jazdy kategorii B, to już niedługo będziesz mógł/a kierować szerszym wachlarzem pojazdów. Nowe przepisy mają wejść z końcem starego roku.

Dodatkowe uprawnienia do kierowania uzyskasz za darmo, bez dodatkowego zdawania testów na prawo jazdy i praktyki.

Z powodu zmian w przepisach zmienić się może baza pytań z testów na prawo jazdy. Taka sytuacja miała miejsce całkiem niedawno bo 1-go października tego roku, kiedy zmieniono przepisy w zakresie posiadania przy sobie i okazywania do kontroli dowodu rejestracyjnego i dokumentu potwierdzającego zawarcie obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Prawo jazdy kat B: możesz więcej

Wachlarz pojazdów którymi może kierować posiadacz kategorii B prawa jazdy powiększył się już kilka lat temu. To waśnie wówczas kierowcom posiadającym uprawnienia kategorii B pozwolono – pod pewnymi warunkami – prowadzenie motocykli o pojemności do 125 cm sześć. Teraz do katalogu „dozwolonych” pojazdów dodano… trójkołowce. Nowe przepisy zaczną obowiązywać już 22 grudnia tego roku. W sam raz na sezon motocyklowy 2019.

Aby uzyskać nowe uprawnienia do kierowania nie musisz zdawać dodatkowych testów na prawo jazdy ani egzaminu praktycznego. Nowe uprawnienia dostaniemy automatycznie i za darmo.

Nowe przepisy zostały zaproponowane jeszcze w 2017 roku.

 

 

Image: