Testy na prawo jazdy 2017: nowe pytania wśród najtrudniejszych

Nowe pytania w testach na prawo jazdy wskoczyły do rankingu tych "najtrudniejszych" mimo tego, że w bazie funkcjonowały niecały miesiąc. 

Zestawienie najtrudniejszych pytań w testach na prawo jazdy publikowane jest systematycznie przez serwis zdamyto.com. Ranking pytań obejmuje te, na które padało najwięcej błędnych odpowiedzi w danym miesiącu i zostaje sporządzany w oparciu o wyniki tysięcy testów rozwiązywanych w serwisie.

Nowe pytania w testach na prawo jazdy pojawiły się w lutym 2017. Istniało  przypuszczenie, że zdawalność egzaminów teoretycznych może spaść. Zdamyto.com dodanie nowych pytań odnotowało pojawieniem się w zestawieniu najtrudniejszych pytań pojawieniem się aż dwóch nowych pytań i to pomimo tego, że nowa baza egzaminacyjna funkcjonowała niecały miesiąc.

W lutym jednym najtrudniejszych pytań było to, odnoszące się do znaku A-17: dzieci. Na to pytanie padło ponad 47 procent niepoprawnych odpowiedzi:

Czy w tej sytuacji jesteś ostrzegany, że zbliżasz się do przejścia dla pieszych?
Czy w tej sytuacji jesteś ostrzegany, że zbliżasz się do przejścia dla pieszych?

 

Znak ten ostrzega jedynie przed miejscem na drodze szczególnie uczęszczanym przez dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Umieszcza go się zwłaszcza w pobliżu szkół podstawowych, gimnazjów, placówek prowadzących zajęcia z dziećmi, terenów zabaw itp i nie ostrzega o przejściu dla pieszch.

 

Do przejścia dla pieszych odnosi się znak ostrzegawczy A-16: przejście dla pieszych. Ostrzega on przed przejściem dla pieszych. Umieszczny jest przed przejściem bez sygnalizacji świetlnej na drogach o dopuszczalnej prędkości powyżej 60 km/h lub przed przejściem poza skrzyżowaniami, gdy może nie być widoczne odpowiednio wcześnie.

Cała oficjalna baza pytań stosowanych na egzaminach państwowych już dostępna na zdamyto

Image: