Testy na prawo jazdy: jak nie oblać teorii w WORD?

Dobre przygotowanie do egzaminu teoretycznego powinno zagwarantować sukces. Powinno - chociaż nie musi, bo egzaminy teoretyczne oblewane są często z innych przyczyn niż brak przygotowania.

Testy na prawo jazdy: jak uczyć się aby zdać?

Przede wszystkim naucz się - przygotuj z teorii. Książka lub e-kurs to podstawa, chociaż polecamy e-kurs na przykład na zdamyto.com. Przygotowanie teoretyczne po prostu pozwoli Ci zrozumieć zasady poruszania się po drogach, a test ma za zadanie tę wiedzę sprawdzić. Przy okazji - pamiętaj, że testy na prawo jazdy to nie sam kodeks drogowy. Pytania na egzaminie teoretycznym zawierają kwestie związane z techniką kierowania, kodeksem karnym, czy pierwszą pomocą. Wspomniany e-kurs pomoże Ci zaś w zrozumieniu skomplikowanych nieraz zasad ruchu drogowego, poprzez animacje, a tych książka zaoferować nie może.

Zapoznaj się z całą bazą pytań. Kopletną pulę pytań egzaminacyjnych oferuje zdamyto.com. To właśnie tam znajdziesz identyczne pytania jak na egzaminie państwowym w WORD Kielce, Co ważne dostęp do testów na prawo jazdy realizowany jest zarówno na komputerze tablecie i telefonie, zaś wyjaśnienie wszystkich pytań pozwoli Ci je zrozumieć.

No właśnie - wyjaśnienie pytań. Testy na prawo jazdy zdamyto posiadają opracowane wytłumaczenie każdego z pytań egzaminacyjnych. Co ważne, wyjaśnienie to napisane jest językiem przystępnym, bez zawiłości stosowanych w kodeksie drogowym. Często kierowcy nie są w stanie zrozumieć zapisu paragrafu prawa drogowego, a co dopiero Ty, przyszły kierowca.

Czytaj uważnie pytania. Często zmiana jednego słowa wywraca sens pytania. Zdarza się ponadto, że jedna ilustracja stosowana jest w więcej niż jednym pytaniu, łatwo więc o pomyłkę.

Testy na prawo jazdy nie są na czas, więc pośpiech nie jest wskazany. Pośpieszne przeczytanie pytania może sprawić, że uleci Ci część jego treści, a w takiej sytuacji o błąd nietrudno. A przecież głupi błąd może zaważyć o wyniku Twojego egzaminu na prawo jazdy. Wprawdzie na rozwiązanie testu masz całe 25 minut, jednak zdecydowana większość zdających egzamin teoretyczny rozwiązuje go w ciągu pierwszych 10 minut.

Zaglądaj do statystyk. Testy na prawo jazdy zdamyto posiadają bardzo użyteczny system statystyk. To właśnie tam znajdziesz zebrane w jednym miejscu wszystkie pytania (lub działy), które sprawiają Ci najwięcej trudności. Skup się więc na tych zagadnieniach, które są dla Ciebie najbardziej kłopotliwe.

Powodzenia na egzaminie teoretycznym i do zobaczenie w WORD Kielce :)

Image: